Șoferul care a ucis doi polițiști la Grigorăuca va fi cercetat în libertate. Instanța a respins arestul preventiv

Șoferul care a ucis doi polițiști la Grigorăuca va fi cercetat în libertate. Instanța a respins demersul de arest preventiv cerut de procurori și l-au plasat pentru 30 de zile în arest la domiciliu. Acuzatorii spun că vor contesta măsura.

 

În după-amiaza zilei de marți, doi polițiști de patrulare, de 25 și 29 de ani, au fost loviți de un automobil în timp ce documentau o contravenție pe acostamentul drumului, în apropierea satului Grigorăuca din raionul Sîngerei. Potrivit Poliției, mașina de serviciu staționa regulamentar, cu semnalele luminoase conectate. Cei doi polițiști au fost transportați la spital, însă au decedat la scurt timp din cauza traumatismelor suferite.

AFLĂ DETALII DESPRE

DISTRIBUIE ȘTIREA