Accident grav la Sîngerei. Doi polițiști au ajuns în stare gravă la spital după ce au fost loviți de o mașină

Doi polițiști de patrulare au fost grav răniți după ce au fost loviți de un automobil în satul Grigorăuca, raionul Sîngerei. Potrivit Poliției Naționale, cei doi agenți se aflau pe marginea drumului în afara autospecialei de serviciu.

Mașina de poliție era staționată regulamentar și avea girofarurile conectate. La un moment dat, un automobil condus de un bărbat i-a lovit violent.

În urma impactului, ambii polițiști au fost transportați de urgență la spital. Medicii spun că starea lor este extrem de gravă.

Polițiștii investighează cazul și urmează să stabilească toate circumstanțele producerii accidentului.

AFLĂ DETALII DESPRE

DISTRIBUIE ȘTIREA