Maia Sandu a semnat decretul. Fostul director adjunct al SIS, Alexandru Bălan, rămâne fără cetățenia Republicii Moldova
Fostul director adjunct al SIS, Alexandru Bălan, rămâne fără cetățenia Republicii Moldova. Președinta Maia Sandu a semnat decretul pe 23 iunie. Decizia vine la aproape două luni după ce Alexandru Bălan a fost eliberat în cadrul unui schimb de deținuți. Pe 28 aprilie
