Corpul de control al prim-ministrului, responsabil de monitorizarea modului în care instituțiile statului aplică legislația, hotărârile Guvernului și dispozițiile premierului, a demisionat. Anunțul a fost făcut de șeful Executivului, Alexandru Munteanu, în debutul ședinței de Guvern. Decizia vine în contextul scandalului izbucnit în