Ministerul Sănătății anunță reforma asistenței medicale primare și dă asigurări că niciun centru de sănătate sau oficiu al medicului de familie nu va fi închis. Autoritățile spun că schimbările au scopul de a face serviciile medicale mai accesibile și mai eficiente pentru cetățeni.