
Schimbare la Ministerul Sănătății: Nemerenco nu va face parte din noul Cabinet
Ministra Sănătății, Ala Nemerenco, a anunțat că nu va face parte din echipa viitorului Cabinet de miniștri. Anunțul a fost făcut printr-un mesaj scurt publicat pe Facebook. „Nu mă regăsesc în lista noului guvern”, a scris scurt Ala Nemerenco.








