
Prima reacție a Maiei Sandu după scandalul de la Moldatsa: ”Instituțiile statului au eșuat”
Președinta Maia Sandu a venit cu prima reacție după demiterea șefului Moldatsa, Dumitru Vangheli. Șefa statului a recunoscut că au existat suspiciuni semnalate de Serviciul de Informații și Securitate, însă verificările ulterioare au arătat că acestea nu s-au confirmat. Declarațiile







